CaravanComfort

Česko

Tipy na výlety: Čechy

Tipy na výlety v Čechách a na Moravě

Prachaticko

Část loňského parného léto jsme prožili i v podhůří Šumavy, v autokempu Žíchovec u Strunkovic nad Blanicí na Prachaticku. A právě odsud jsme každý den vyráželi na výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí.

ZOO Děčín

Nevelká zoologická zahrada rozprostírající se na vrchu Pastýřská stěna v prostředí lesoparku. Zoo se může pochlubit více než 450 zvířaty 150 druhů – některé z nás u nás naprosto ojedinělé. Láká zejména rodiny s dětmi a má mnoho co nabídnout. Areál je prostoupen interaktivními prvky.

ZOO Děčín – Pastýřská stěna

  • Žižkova 1286/15,
  • 405 02 Děčín 4
  • Tel.: +420 412 531 164
  • www.zoodecin.cz

Tipy na výlety: Morava

Sedmipatrové sklepy pod Strážním kopcem

Kdyby jen šlo povědět, která z vinařských zajímavosti je jednoznačně nejvíce unikátní, bylo by to velice jednoduché. Nicméně naše země naštěstí nabízí tolik krásných míst, že je těžké zvolit pouze jednu. Jednou z těch unikátních staveb je i sklepní kolonie Pod strážním kopcem v obci Vrbice, a tam skutečně stojí za to se vydat na výlet.

Více o vinařství : www.vinazmoravy.cz

Lednicko-Valtický areál

Lednicko-Valtický areál byl zapsán do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Pokud byste chtěli projít celý park, který je opravdovou chloubou naší republiky a zkrášluje celé okolí, pak vězte, že jeden den by vám na to nestačil.

zdroj: www.turistika.cz